Držáky na ručníky

* Na stránce s podrobnostmi o produktu je uvedena nejnižší cena za posledních 30 dní před snížením ceny.
zobrazuje 38 z 38 produktů

Držáky na ručníky

Kolikrát za den vezmete doma do ruky ručník? Dovedli byste to spočítat? Konečné číslo vás možná samotné překvapí. Ručníky patří spolu s utěrkami mezi nejpoužívanější tkaniny v domácnostech – proto je potřeba věnovat jim dostatečnou pozornost a péči. Je samozřejmě nutné je nejen pravidelně vyměňovat a prát na dostatečnou teplotu, ale také je nechat dobře vyschnout po každém běžném použití. A k tomu slouží nejrůznější držáky a věšáky na ručníky. Jelikož je jich opravdu velké množství, trochu vás nabídkou provedeme a možná i zjednodušíme jejich výběr.

Na Westwing se staráme o to, abyste měli domov jako ze škatulky, krásný a také funkční. Věšáky a držáky na ručníky mohou být buď jen krásné nebo jen funkční – anebo se mohou obě vlastnosti protínat a vy doma můžete mít designový kousek, který vám bude dokonale sloužit. Prozkoumejte proto pečlivě nabídku Westwing a získejte inspiraci a nádherné bytové doplňky! Navíc vám v DIY poradíme, co a jak si doma můžete sami vyrobit a upravit podle svých představ.

Držák na ručníky: seznamte se!

Držák na ručníky existuje v mnoha variantách. V základních rysech se však příliš neliší. Představme si proto čtyři běžné varianty, se kterými se můžete setkat:

  • Věšák na ručníky – je to vlastně jen háček, připevněný kdekoli v koupelně, kde je místo. Zpravidla bývá vedle umyvadla. V menších koupelnách najdeme háčky připevněné i na dveřích. Velkou výhodou háčků je, že nezabírají takřka žádný prostor. Negativum však mají také – vlhké ručníky na háčku nerozprostřeme ať se snažíme sebevíc, takže se může stát, že prostě nevyschnou dostatečně.
  • Tyčový držák na ručníky – tento držák může mít několik podob. Mohou to být na zdi připevněné tyčky na ručníky, které ční vodorovně do prostoru. Tato zařízení také zabírají poměrně málo místa. Dejte si však pozor na několik věcí! Mokré ručníky jsou těžké, proto musí být uchycení do zdi opravdu stabilní. Kolem držáku musí být dost prostoru, aby ručníky neskončily sice rozprostřené, ale „nahňácané“ na sebe a tudíž nedostatečně vysušené.
  • Volně stojící držák na ručníky – pokud máte v koupelně více místa, můžete si do prostoru umístit volně stojící držák, například dřevěný nebo kovový – dle stylu vaší koupelny a využívat ho na ručníky, ale i oblečení a další drobnosti.
  • Žebřík – velmi moderní a oblíbené jsou žebříky na sušení ručníků, často fungující jako topná tělesa do koupelny. Žebříky mohou být různých rozměrů a provedení, v jejich případě se designéři opravdu činí a vymýšlí nejrůznější kreace. Nejčastějším materiálem, se kterým se zde setkáte, je kov, který dobře vede teplo. Pokud jste zruční, můžete si takový žebřík vyrobit sami – anebo použít stará dřevěný žebřík a být opravdu jedineční!

Proč sušení vůbec přikládat takový význam?

Jak už jsme se shodli, ručník bereme do ruky několikrát za den – utíráme si ruce, obličej, po sprchování celé tělo. Voda a vlhko jsou samozřejmě živnou půdou pro bakterie všeho druhu, které neustále útočí na náš organismus, který vynakládá množství energie na to, aby se jim ubránil. Pokud tedy necháváme tkaniny mokré nebo jen lehce navlhlé, a navíc v teple koupelny, bakterie se množí velmi rychle a přežívají dlouho. Proto je velmi důležité ručníky prát na vysoké teploty a nechávat kolem nich proudit dostatek vzduchu během sušení. A samozřejmě i v jejich případě platí, že po prodělané nemoci či otevřeném zánětu je nezbytné ručník okamžitě vyměnit a pečlivě vyprat.